Teknoloji Haberleri

Yapılacaklar listesi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ” Yapacaklarımı Sürekli Unutuyorum ” Diyorsanız Hayatınızı Düzene Sokacak “3” Yapılacaklar Uygulaması !

” Yapacaklarımı Sürekli Unutuyorum ” Diyorsanız Hayatınızı Düzene Sokacak “3” Yapılacaklar Uygulaması !

Teknobom Teknobom - - 6 dk okuma süresi
274 0

Hepimiz gün içerisinde yoğunluktan birçok konuyu atlayabiliyoruz. Bazen yoğunluk nedeni ile su içmeyi bile unutabiliyoruz. Bir günde ne kadar su içmeliyiz ve ne kadarını unutmadan içebiliyoruz! Hayatınızı daha düzenli, kontrol edilebilir ve daha doğru eforla güzel hale getirebilirsiniz.

Android veya Ios işletim sistemli telefonunuza App Store veya Play Store aracılığı ile kuracağınız ve kullanımına alışabileceğiniz bir uygulama ile hayatınıza düzen kazandırabilirsiniz. Bazı uygulamalar kullanıcılarına basit bir iş takip sistemi sunarken bazı uygulamalar ise işinizle ilgili kullanacağınız programlarda senkronize çalışma özelliğini getiriyor.

Düzenli ve tahammül edilebilir bir yaşam için bazı uygulamalar;

  • Todoist
  • Microsoft To Do
  • Trello

Todoist

Günlük hayatınızı düzene sokmak için hem kolay ara yüzü hem de işlevselliği ile Todoist kullanabilirsiniz.

App Store’ da 4.7 puan ile indirmeye sunulan Todoist Play Store’ da ise 4.5 puan almakta. Günlük olarak kendinize görevler atayabilir, toplantı notlarınızın kendinize ait olan kısmını anımsatıcı olarak kurabilir veya derste unutmamanız gereken bir kısmı kendinize görev atayabilirsiniz. ( Unutulmaması gereken evlilik yıl dönümünüzü de anımsatıcı olarak kurabilirsiniz. )

Microsoft To Do

Pek çok zaman özellikle Microsoft To Do uygulamasını ben de kullandım. İş için hâlâ kullanmaya devam etsemde günlük hayatımda farklı opsiyonlar denemekten kaçınmıyorum.

Windows işletim sistemi ile kusursuz bir entegrasyon ile çalıştığını söylemeye gerek yok sanırım. 2015 yılında Wunderlist uygulamasını satın alan Microsoft geçen zaman sonrasında To Do uygulamasını çıkartarak pek çok birey tarafından takdir topladı diyebiliriz. Bir çok uygulamanın yanı sıra Microsoft To Do tamamen ücretsiz! ( Hastane randevularınızı kayıt edebilir ve bir gün öncesinden unutmanızı engelleyebilirsiniz. )

Play Store Puanı: 4.6

App Store Puanı: 4.7

Trello

Ekip halinde kullanabileceğiniz, birbirinize görevler atayıp kontrol ve takibini sağlayabileceğiniz bir uygulama trello.

Kategori sistemi ve tahta sistemi ile trello en çok tercih edilen yapılacaklar uygulaması demek pek yanlış olmaz. Bu uygulama ile kendi günlük hayatınızı, iş hayatınızı veya ailenizi olması gerektiği gibi kategorilere ayırabilirsiniz. Kategorilere ayırılmış bir hayat kendi zihinsel sıhhatiniz için de oldukça önemli. Evde iş, iş yerinde ev aklınızda kalmamalı ve büyük planların küçük adımlar ile hayata geçtiğiniz unutmayın. ( Sevgililer gününü eşinize veya kız/erkek arkadaşınıza özel kategorize edebilir, bunu kendinize anımsatabilirsiniz. )

App Store puanı: 4.5

Play Store puan: 4.3

Yapılacaklar Uygulaması Nedir

Yapılacaklar uygulaması gelişen teknoloji sayesinde hayatınızdaki dijital ajandanız veya asistanınızdır.

Yapılacaklar Uygulamalarını Kullanmalı mıyım?

Yapılacaklar uygulamaları dönemimiz itibari ile her birimizin kullanması gereken uygulamalardır. Yapmamız gereken şeyler ya hemen yapılmalı ya da unutulmayacak şekilde not alınmalı. Artık kağıt, kalem ve ajanda gibi gereçlerin yerini telefon, tablet veya bilgisayarlarımız aldığı için en mantıklı ve hızlı çözüm kesinlikle yapılacaklar uygulamalarıdır.

Yapılacaklar Uygulamalarını Bilgisayarda Kullanabilir miyim?

Evet bu programların bir çoğuna tarayıcı veya masaüstü uygulamalarından erişebilirsiniz. Örneğin Microsoft To Do bir masaüstü uygulamasına da sahip.

Yapılacaklar Uygulamasının Hayatıma Katkısı Ne Olur?

Yapılacaklar uygulaması sayesinde psikolojik olarak da rahatlama ihtimaliniz mevcut. Bir şeyi unutmadığına emin olmak ve huzursuzluğu ortadan kaldırmanın verdiği rahatlık paha biçilemez.

En iyi Yapılacaklar Uygulaması Hangisi?

En iyi yapılacaklar uygulaması veya iş takip uygulaması her konuda olduğu gibi kazananı belli olmayan bir yarış. Kimisi sadece not almak isterken kimisi hem not alıp hem de bu notları kategorilere ayırmak isteyebilir. En doğrusu deneyip test etmek olacaktır.

Yapılacaklar Uygulamaları Ücretsiz mi?

Evet bir çoğu bireysel ve tekil kullanım için ücretsiz. Ücretlendirmeleri ilgili uygulamaların web sitelerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İş Takip Uygulamaları ile Yapılacaklar Uygulamaları Aynı Şey mi?

Evet. Hayatta evden çıkıp markete gitmemiz de bir iştir özünde.

İş Takip veya Yapılacaklar Uygulamalarını Satın Almama Gerek Var mı?

Şu ana kadar herhangi bir yapılacaklar uygulamasına veya iş takip uygulamasına masraf yaptığımı söyleyemem. Bireysel kullanım için ücret talep edilen bu tip uygulamaları kullanmamayı tercih ediyorum.

İlgili Yazılar

0 0 votes
Bu yazı yararlı oldu mu?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments