Teknoloji Haberleri

web sitesi kurma öne çıkan görsel
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Web Sitesi Kurma, Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Teknobom Teknobom - - 3 dk okuma süresi
269 0
web sitesi kurma

Web sitesi kurma, Web Sitemi nasıl kurabilirim sorularınızın yanıtını vermek isterim. Php,Html, Js veya Css öğrenmek artık gereksiz. Bu dillerin her biri için tahmini birer yıl vermeniz gerekiyor. Yani, hayalini kurduğumuz Web sitesini oluşturabilmemiz için paradan daha kıymetli olan zamanımızı en az 5 yıl harcamamız gerekiyor.

Boşa harcanacak zamanın yok!

Peki, ben bu dilleri öğrenmek için zaman harcamak istemiyorum ne yapmalıyım. Birinci olarak domain nedir sorusuna burada yer alan yazımızdan aydınlık kazandırmalıyız. İkinci görev ise Hosting! buradan Hosting ile ilgili sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Hangi Hosting firmasını nasıl seçmeliyiz ile ilgili yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz. Tüm yazıları okuduktan sonra sıra geldi Domain ve Hosting hesabımızı birleştirip Web sitemizi bir ara yüze kavuşturmak. Ara yüz, kolay kurulum, anlaşılabilir admin panel ve ücretsiz bir alt yapı olan WordPress hakkında yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

5 dakikada Web sitesi kurmak!

Google Domain, Natro, Godaddy gibi web sitelerinden domain edinin.

Güzel Hosting, Natro, Alastyr gibi firmalardan bir adet WordPress hosting edinin. ( Cpanel olması avantajdır ).

Hosting satın aldığınız firma ve Domain satın aldığınız firma farklı ise NS kaydı yapmalısınız.

Google Domain’ den örnek vermek gerekirse;

web sitesi kurma DNS

DNS kısmını seçiyoruz, açılan panelde Özel alan adı sunucularını seçiyor ve Alan adı sunucularını yönet seçeneği ile Hosting satın alınan firmanın NS’ lerini girmemiz yeterlidir.

Sıra geldi Cpanel aracılığı ile WordPress kurmaya. Hosting firmamızın ara yüzünden Cpanel’ e erişiyoruz ve yazılım kısmından direkt olarak WordPress simgesine tıklıyoruz. ( Eğer yoksa Softaculous uygulamasını açın içerisindedir. )

WordPress kurmadan önce Hosting satın aldığınız firmadan destek alarak SSL tanımlamanız çok önemli. SSL tanımlandıktan sonra WordPress kurulurken Web sitenizin domaine erişim biçimini seçmenizi isteyecektir. ” Https:// ” ile başlaması Web sitenizin SSL sertifikasına sahip olduğunu gösterir. Install butonuna tıkladıktan sonra Web sitesi kurma serüvenimiz sonlanıyor!

İlgili Yazılar

0 0 votes
Bu yazı yararlı oldu mu?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments