Teknoloji Haberleri

Dll dosyasi nereye atilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. DLL Dosyaları Nereye Atılır ( 32 Bit – 64 Bit )

DLL Dosyaları Nereye Atılır ( 32 Bit – 64 Bit )

Teknobom Teknobom - - 2 dk okuma süresi
431 0

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kimi zaman ” 0xc00007b.dll ” gibi hatalar ile karşılaşıyoruz. Bu hatalar kimi zaman insanı sinir hastası edecek boyuta çıkabiliyor. Peki DLL Dosyaları Nereye Atılır;

32 bit için; kopyaladığımız dosyayı ” Bu Bilgisayar/C:/Windows/System32 ” klasörüne yapıştırmalıyız.

64 bit için iki farklı klasöre işlem uygulamalıyız; kopyaladığımız dosyayı ” Bu Bilgisayar/C:/Windows/System32 ve Bu Bilgisayar/C:/Windows/SysWOW64 ” klasörlerine atmalıyız.

DLL Dosyası Nedir

Dll dosyaları , kullanıcı olarak pek işimiz olmasa da kullandığımız programlar tarafından arka planda kullanılmaktadır. Bilgisayar programcısı veya yazılım ile ilgilenmiyorsanız bu dosyalar ile sadece bir hata sonucu karşılaşırsınız.

DLL Dosyalarını Açmak

DLL dosyaları nasıl açılır? Bu dosyaları açabilmek için dotPeek gibi yardımcı uygulamalar kullanılmalı. DotPeek nispeten en çok kullanılan ücretsiz derleme düzenleyicidir.

DLL Dosyası Nasıl Bulunur

DLL dosyalarını bulmak çok basittir. Ancak dikkat etmemiz gereken bazı hususlar da yok değil. İndirdiğiniz DLL dosyasını muhakkak bir virüs testinden geçirin. İnternette olan DLL dosyaları her ne kadar sorunlarınızı çözecek olsa da başınıza daha büyük problemler açabilir.

İlgili Yazılar

0 0 votes
Bu yazı yararlı oldu mu?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments