Teknoloji Haberleri

adsenseonayi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Web Siteniz için AdSense Onayı Nasıl Alınır ( Kesin Çözüm )

Web Siteniz için AdSense Onayı Nasıl Alınır ( Kesin Çözüm )

Teknobom Teknobom - - 3 dk okuma süresi
542 0
adsense

Domain aldınız, Hosting yatırımı yaptınız, Web sitenize artık erişebiliyorsunuz. Peki AdSense onayı nasıl alınır?

Anlatacaklarımın bir çoğu WordPress için geçerli olacak ama kendi yazdığınız Web siteleri için de benzer yöntemler ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bilgilendirme Sayfaları

Bilgilendirme_Sayfaları

Ziyaretçileriniz için muhakkak bilgilendirme sayfaları oluşturmalısınız.

Ulaşılamayan ve işlev görmeyen sayfaları ziyaretçilerinizden önce belirleyip, önlemler almalısınız. 404 hata sayfasını tasarlamayı unutmamanız güzel bir başlangıç olacaktır.

iletisim_sayfasi

Google için olmazsa olmaz niteliği taşıyan İletişim sayfası ( Contact Page )! Ne önemi var demeyin, Google ulaşılabilir olmaya, etkileşime geçilebilmeye çok önem gösteriyor. Ziyaretçilerinize işlevsel bir iletişim sayfası yapmanız gerekiyor. Google botları mail serverlarınızın cevap verip vermediğini de kontrol ediyor bunu unutmamanızda fayda var.

gdpr_adsense_onayi_nasil_alinir

Web sitenize ait bir Gizlilik Politikası sayfası oluşturun. Ziyaretçilerinizden topladığınız bilgileri, ziyaretçilerinize bildirmeniz gerektiğini unutmayın. Özellikle üye platformu olan bir Web siteniz varsa bu hayati önem taşıyor. WordPress için Complianz gibi eklentileri kullanabilirsiniz. Oldukça faydalı ve premium olmayan sürümü ile de işinize oldukça yarıyor.

İçerikler

icerik

Bir Blog veya Haber içerikli web siteniz varsa içeriklerinizin kesinlikle kopya olmaması gerekiyor. İçerikleriniz özgün, eşsiz ve size özel olmalı. Bu kopya çekmeyeceğiniz anlamına gelmiyor tabi ki 😎 Esinlenmek, örnek almak büyümenin ve kendini geliştirmenin ilk adımı olacaktır. Telif yiyebileceğiniz resimlerden kesinlikle kaçının. Sadece resim değil, telif yeme ihtimaliniz olan her türlü şeyden kaçınmanız gerekiyor.

SEO

google-seo

Kelimelerin gücü adına! Seo’ ya önem vermek Web sitenize ziyaretçi çekmek için en güçlü silahınızdır. Yılmadan, bıkmadan ve usanmadan çalışmanız, eğer bu işte uzman olmak istiyorsanız içerikleri mümkün mertebe kendiniz yazmanız gerekiyor. En başta bu biraz yoracak, sıkıcı olacak ve sizi daraltacaktır. Ama bulaşık yıkamadan aşçı olamayacağınızı bilmeniz faydanızadır. Seo ile ilgili her yerde aynı nasihat verilse de üzerinden geçmek gerek. Seo uyumlu yazılar yazacağım derken konu ile alakalı olmayan ama ziyaretçi çekecek içerikler yazmayın. Bu çok uzun bir konu olduğu için farklı bir yazıda derin derin konuya gireceğiz.

Etiketler

Hashtag

İçerikleriniz ile alakalı olmayan etiketleri kesinlikle kullanmayın. Google botları bunu algılayıp sizi kara listeye de alabilir.

Son paylaşımlara göz atmak için buraya tıklayabilirsin.

İlgili Yazılar

0 0 votes
Bu yazı yararlı oldu mu?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments