Teknoloji Haberleri

hostingnedir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Hosting Nedir ?

Hosting Nedir ?

Teknobom Teknobom - - 1 dk okuma süresi
205 0
hostingicerik1

Bu yazıda Hosting Nedir ? nedir? sorusuna yanıt arayacağız. Domain eviniz ise Hosting evinizin arazisidir. Arazi olmadan ev sahibi olmanız mümkün değildir. Bir Web sitesi açmak istiyorsanız ilk işiniz domain almak ikinci işiniz ise Hosting almaktır.

Hosting, sitenize ait dosyaların barındırıldığı bilgisayarlardır. Web sunucuları, evlerimizdeki bilgisayardan daha farklı özelliklere sahip bilgisayarlardır. Intel çipsetli sunucuların çok büyük bir kısmı Xeon işlemci kullanmaktadır. Bu sunucular, veri merkezlerinde barındırılmaktadır. Veri merkezlerinin en büyük zorunluluklarından biri ise yüksek hızlı internettir. İnternet kesintisi ve doğal afetlere karşı önlem alınması ise kesinlikle zorunludur.

Hosting Nedir ? Hosting Ne İşe Yarar?

Web sitenize ait her şeyi, resimler, yazılar veya tasarım dosyalarınızın barındırıldığı yerdir. Ziyaretçilerinizi web sitenize ulaşmak için tarayıcıya adresinizi yazdığı anda tarayıcı web sitenizin dosyalarının bulunduğu sunucuya yönlendirilir. Hosting hesabınız olmadan web sitenizin ulaşılabilir olması mümkün değildir.

Domain nedir ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

0 0 votes
Bu yazı yararlı oldu mu?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments