Teknoloji Haberleri

En İyi Netflix Dizileri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. En İyi Netflix Dizileri

En İyi Netflix Dizileri

Teknobom Teknobom - - 4 dk okuma süresi
246 0

Korona günlerinde bütün nimetlerinden faydalandığımız Netflix platformunda izlemeye doyamadığımız, hafızamı silip baştan başlamam mümkün olsa tereddüt etmem diyeceğim filmleri sizlerle paylaşmak isterim.

en iyi netflix dizileri dark

DARK

Hakkında nasıl cümleler kurabilirim bilmiyorum. Dizi izlemek denince hayal ettiğim şey ve Dark izleyince karşılaştığım şey bambaşkaydı. Kişiye göre değişen bir zevk olsa da Dark izlediğim en iyi dizi oldu.

Karmaşık ilişkiler ile örülü yapım olan Dark, zamanın 33 yılda bir kendini tekrar ettiği Almanya’ nın Winden kasabasında geçmektedir. Winden kasaba halkı her 33 yılda bir aynı şeyleri yaşamaktadır.

Bir Alman dizi ve dilinin de Almanca olduğunu belirtmek isterim. Bölümler ortalama 55 dakikadır. 3. sezonu ile final yapmış olan dizi her şeyi aydınlığa kavuşturmak yerine adı gibi karanlığa gömmüştür.

En İyi Netflix Dizileri Sherlock

SHERLOCK

Sherlock, Sherlock, Sherlock! Ne desem, nasıl methiyeler dizsem bilemediğim bir dizi daha! Sir Arthur Conan Doyle’ ın 1850′ li yıllarda yazdığı dedektif Sherlock Holmes romanının modern mini dizi olarak televizyona uyarlanmış halidir. Dizi günümüz Londra’ sında geçiyor. Baker Street’te yaşayan dedektif Sherlock Holmes ile ev arkadaşı Doktor Watson’ ın macerasını anlatıyor. Çözülemeyen sırları aydınlatan Sherlock rolünü Emmy ödüllü Benedict Cumberbatech, Dr. Watson rolünü ise yine Emmy ödüllü Martin Freeman canlandırıyor. Her biri 1 saatten fazla süren toplamda 13 bölümü vardır.

En İyi Netflix Dizileri Stranger Things

STRANGER THINGS

Çıktığı dönemde ortalığı kasıp kavurmuş, adından hâlâ söz ettirmektedir. Bizleri 80’li yılların havasına sokan Stranger Things, 3. sezonu pek hoşuma gitmemiş olmasına rağmen kendi listemde ilk sıralara taşıyabileceğim bir yapım. Dizi Hawkins adlı bir kasabada geçmektedir. Bütün olay örgüsü bir çocuğun kaçırılması ile başlıyor. İzlemeyen kaldı mı bilmem ama spoiler olmaması için isim vermekten kaçınmaya çalıştığımı belirtmek isterim. Bölümler ortalama 50 dakika sürüyor ve yeni sezonu heyecanla beklediğimi söylemem gerek.

SQUID GAME

Evet her yerde jenerik müziğini duymaktan, her sosyal medya paylaşımında kendine yer bulmasından sıkıldığım, hakkında doğmamış çocuğun bile bilgisi olan Squid Game. Hakkında bir şey yazmama gerek yok diye düşünüyorum daha fazla tat kaçırmak istemem. Yeni sezonunun da yakın bir tarihte çıkacağını sanmıyorum, çıkarsa da pek umutlu olduğumu söyleyemeyeceğim. Ama futbol programlarında bile fon müziği kullanılmasaydı belki methiyeler dizebilirdim.

Evet daha ekleyebileceğim bir çok dizi var. Eğer bu listenin devam etmesini istiyorsanız bize ulaşın kısmından irtibata geçmeyi unutmayın.

Son paylaşımlara göz atmak için buraya tıklayabilirsin.

İlgili Yazılar

5 2 votes
Bu yazı yararlı oldu mu?
Takip Et
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments